img

Yakıt Hırsızlığını Önleyen Sistemler

2021-07-12

Yakıt tüketimi olan bütün araçlar için yakıt hırsızlığı riskine yönelik geliştirilen bazı yakıt hırsızlığını önleyen sistemler bulunur. Özellik ile yakıt tüketmenin şirketin finansal bakımdan oldukça zora düşmesine neden olacağından dolayı firmaların araçları içerisinde bu sistemlerin yer alması gerekiyor.

Kamyon, otobüs, panelvan ve tarım-zirai araçlarının yakıt depolarında bulunan yakıt girişindeki yakıt depo bölümüne ise AR-Ge çalışması yapılarak geliştirilen bazı süzgeçler ile yakıtların hırsızlar tarafından çalınmasının önüne geçilmektedir. Peki yakıt hırsızlığına karşı alınacak önlemler neler?

 

Yakıt Hırsızlığı Nasıl Engellenir?

İlk olarak standart yakıt depo koruma ürünü ve aracın kendi kapağı ile kullanılmasının önüne geçen yakıt depo bloğu sayesinde yakıtların çalınmasının önüne geçilir. Ayrıca alüminyum yakıt depo koruma ürünü de aracın yakıt deposunun giriş kısmında alüminyum kapak ürün çeşidi ile yakıt depo koruması sağlanır.

Ayrıca akaryakıt otomasyonu ve akaryakıt istasyonları içerisinde yer alan taşıt tanıma sistemleri ile yakıt depo güvenlik aparatı sayesinde araçların bilgilerine göre hem yakıt güvenliği hem de aracın yakıt tüketimi kayıt altına alınır.

Bütün bunların yanı sıra alarmlı yakıt depo koruma ürünü olan depo güvenlik cihazı da araç şoförünün dışında kalan yakıt hırsızlığı olaylarından dolayı alarm sayesinde araç ve firma şoförünü uyarır ve böylelik ile yakıt hırsızlığının tam anlamı ile önüne geçilmektedir.

Yukarıda saymış olduğumuz bütün ürünleri bulabileceğiniz tek adres ise sitemiz olmaktadır. Sitemizin iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir ve dilediğiniz ürüne rahatlık ile ulaşabilirsiniz. Bundan dolayı lütfen bizlere ulaşın.